Настає час, коли ти вже не можеш бігти швидше, тоді ти повинен бігти розумніше
Гарісон Оуен

Історія Бізнес-школи

Львівський  інститут менеджменту (ЛІМ) засновано 1990 року групою вчених-економістів  Львівського державного університету ім. І.Франка, яку очолили В. Пинзеник та І. Васюник. ЛІМ одним із перших в Україні приватних навчальних закладів запровадив  систему підготовки менеджерів відповідно до західних стандартів освіти ділової  людини, зокрема програму МВА (Master of Business Administration). Навчальні програми, які пропонує ЛІМ,  створено в результаті співпраці з відомими університетами Європи та США й адаптовано  до бізнес-середовища в Україні.

20.01.1991 р. – розпочато  навчання перших слухачів програми MBA спільно з Wayne State University в Детройті. Створення програми  для управлінців на базі "Master of Business Administration" (MBА).

1992 рік
  Відкрито  короткотермінові навчальні програми.
  ЛІМ  стає асоційованим членом Європейської Фундації з Розвитку Менеджменту (efmd).
  Відкрито  Центр Підтримки Бізнесу ЛІМу.

1993 р.
  Початок  дворічного гранту USIA, у межах  якого розпочато обмін викладачами між Вейнським університетом (Детройт, США),  Львівським інститутом менеджменту та Державним університетом "Львівська  Політехніка".
  Започатковано  співпрацю з Корпусом Миру США в Україні.

1994 р.
  Участь  у проекті Tacis (Технічна  підтримка для СНД), проект з університетами Монс (Бельгія) та Валенсінес  (Франція).

1995 р.
  Візит  до ЛІМу міжнародного інвестора Джорджа Сороса; Міжнародний фонд  "Відродження" надав допомогу в розмірі $100,000 для реконструкції  нового навчально-адміністративного корпусу ЛІМу.
  Засновано  Асоціацію випускників "ЛІМ-АЛУМНА", відбулася перша зустріч  випускників.
  Стажування  студентів MBA і  підприємців у Канзаському університеті.
  Центр  Підтримки Бізнесу здобув грант USAID "НьюБізНет" для встановлення мережі підтримки  малого бізнесу.

1996 р.
  Створено  кафедри: менеджменту і маркетингу, фінансів і бухгалтерського обліку,  інформаційних систем у менеджменті та ділової англійської мови.
  Відкрито  Центр просування технологій.
  ЛІМ  стає членом Асоціації Розвитку Менеджменту в Центральній і Східній Європі (CЕEMAN).

1997 р.
  Створено дворічну навчальну програму для  управлінців на базі "Master of Business Administration" (MBА).
  Початок  роботи проекту Tacis –  "Розвиток Львівського інституту менеджменту" в партнерстві з  Університетом Туріно (Італія), консалтингової фірми OWZ BAYERN (Німеччина) та  Європейською Фундацією з Розвитку Менеджменту (efmd).
  Розпочав  роботу Центр планування кар’єри та працевлаштування.
  Проводить  програми MBA для  менеджерів вищої ланки.

1998 р.
  Відкрито  програму підготовки бакалаврів за спеціальностями "Маркетинг" і  "Менеджмент організацій".
  Розпочато  навчальну програму для школярів "Школа юного менеджера".

1999 р.
  З  ініціативи ЛІМу за підтримки проекту Tacis створено мережу українських бізнес-шкіл  "Львівська ініціатива".
  Структурна  реорганізація ЛІМу та створення центрів відповідальності.

2000 р.
  Створення курсів дистанційного навчання за  програмою МВА та їх апробація.
  Pозпочалася  співпраця Львівського інституту менеджменту з Державним Університетом Теннесі  та Університетом Лінкольна в межах проекту, що спрямований на розширення  можливостей менеджмент-освіти в кожному закладі та розвиток приватного сектора  у м. Львові. Проект відбувається за фінансової підтримки USAID і ALO.
  ЛІМ  проводить єдину в Україні дистанційно-модульну програму MBA.

2001 р.
  Результат  співпраці із UDL system - початок нової  форми програми МВА - заочно-модульної (дистанційної), з використанням курсів на  Internet-платформі.

2002 р.
  ЛІМ  почав проводити корпоративні комплексні програми з менеджменту.

2003 р.
  Відкрито  заочну форму навчання за програмами підготовки.
  Перший  випуск спеціалістів з маркетингу.
  Акредитація  ЛІМу за III рівнем.

На  сьогоднішній день відкрито:

дипломні  студії,
бізнес-школу,
малу  бізнес-школу,
центр  розвитку фондового ринку та корпоративного управління.

2005 р.
  Бізнес-школа  ЛІМ пропонує спеціалізовані програми MBA:

менеджмент  у фармацевтичній галузі;
ризик  менеджмент;
менеджмент  в енергетичному секторі;
менеджмент  страхової діяльності;
менеджмент біржової  діяльності.


2007 р.
 
Запуск  дистанційно-модульної програми EMBA, особливістю цієї програми є те, що в програмі  передбачено передбачено консультації для виконання індивідуального бізнес  дослідження за участю експертів та консультантів.

Розпочато співпрацю з Шведськии інститутом менеджменту при Стокгольмській школі економіки та відкрито програму "Розвивай свій бізнес".

Розпочато mini MBA програму для видавничої групи "Експрес".

2008 р.
  Вперше у Україні відкрилася  програма Post MBA для випускників Бізнес-шкіл. Програма допоможе управлінцям розвинути свій управлінський талант і трансформовувати його у цінні для своєї компанії результати.

Бізнес-школа оголошує набір на три MBA програми, а також продовжує працювати з корпоративними MBA програмами.


2009

Розпочато соціальний освітній проект: "Національний менеджмент".


2010

Укладено угоду з Федеральною агенцією з праці (Bunsdesagentur für Arbeit) Zentrale Auslands- und Fachvermittlung (ZAV) у м. Бонну (Німеччина), яка вже третій рік проводить програму за участю наших студентів «HoGa-Fachschulprogramm».


2011

ЛІМ розпочинає набір на програму „1½ плюс 1½” у співпраці із Університетом інформаційних технологій та менеджменту в Жешові (Польща), оскільки саме наш заклад відповідає стандартам освіти у Європі за стаціонарною, та заочною формою навчання. Студенти отримують шанс за 4 роки мати два дипломи і вільно працювати в Україні та Європі.

Львівський інститут менеджменту святкує двадцятиріччя своєї освітньо-наукової діяльності.


2013

Навчальна подорож слухачів до Німеччини за підтримки DAAD.

Завдяки успішному партнерству Львівського інституту менеджменту та Федеральної агенції з праці (Bunsdesagentur für Arbeit) у м. Бонн (Німеччина) продовжено програму стажувань у Німеччині за участю наших слухачів.


2015

У Львівській торгово-промисловій палаті відбулася зустріч президента Палати Дмитра Афтанаса із ректором Львівського інституту менеджменту професором Мироном Янківим. Під час зустрічі обговорено напрямки стратегічного партнерства Львівської торгово-промислової палати та Львівського інституту менеджменту.

У розвиток українсько-польської співпраці у Львівському інституті менеджменту відбулася зустріч ректора ЛІМу професора М. Янківа із засновником програми [Співпраця Львівського інституту менеджменту із Програмою "EUROSTUDENT"] п. Д. Мінаковим. Протягом зустрічі проговорено можливі напрямки взаємовигідної співпраці. (http://www.lim.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=316%3A-qeurostudentq&catid=18%3A2009-03-17-14-33-22&Itemid=1&lang=uk)

У ЛІМі відбулася зустріч з керівництвом Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu  (Академія економіки в Радомі). У результаті зустрічі сторони зосередили основну увагу на розвитку бізнес-освіти в Україні та Польщі. Зокрема, ректор проф. Мирон Янків ознайомив польську сторону, яку представляв док. Анджей Голембьовскі, із структурою та стратегією Львівського інституту менеджменту, окреслив основні напрямки міжнародної співпраці з подібними європейськими навчальними інституціями. Також запропонував можливі форми співпраці з польськими ВНЗ, зокрема із Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu. (http://www.lim.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=317%3A-wysza-szkoa-handlowa-w-radomiu&catid=18%3A2009-03-17-14-33-22&Itemid=1&lang=uk)


Створення Українсько-німецького центру у Львівському інституті менеджменту стало поштовхом до налагодження нових контактів та пошуку нових напрямів співпраці із давніми німецькими партнерами ЛІМу. Керівник Центру Василь Миронюк відвідав Німеччину та взяв участь у ряді ділових зустрічей, які в результаті відкривають нові можливості для розвитку міжнародної складової діяльності Інституту http://www.lim.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=314&Itemid=170&lang=uk


У рамках програми «Розбудова співпраці з Громадянськими суспільствами в державах Східного партнерства» розпочав роботу міжнародний семінар «Прикордонні та транскордонні відносини між людьми, товарами, культурою та знаннями. Україно-польсько-німецький семінар вздовж шляху «via regia», проведення якого фінансувалася міністерством закордонних справ Німеччини (Auswärtige Amt). Головними організаторами семінару були Байротський університет, Львівський інститут менеджменту та географічний факультет ЛНУ ім. Івана Франка. Учасниками семінару стали викладачі та студенти з ВНЗ Німеччини, Польщі та України.

Зустріч ректора ЛІМу професора М. Янків з делегацією університету м. Байрот (Німеччина). Обговорено шляхи подальшої співпраці у сфері спільних наукових досліджень та академічних обмінів студентів та викладачів.

На семінарі з питань транскордонного співробітництва у сфері економіки, культури та політики дипломат, ректор Львівського інституту менеджменту проф. М. Янків, зголосив ряд пропозицій для покращення прикордонної співпраці.

Другий етап семінару відбувся на території Німеччини (Байрот, Гьорліц) та Польщі (Згожелець, Вроцлав та Краків), де учасники, окрім зустрічей в університетах та громадських організаціях, мали змогу провести розмови з місцевими мешканцями і оцінити їхню позицію щодо транскордонного співробітництва. (http://www.lim.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=299%3A2015-05-09-19-44-01&catid=18%3A2009-03-17-14-33-22&Itemid=1&lang=uk)


Отримано ліцензії на магістерські програми з менеджменту.

2016

18 лютого урочисто було відкрито мандруючу Виставку переможців I Міжнародного конкурсу репортерської фотографії "LifePressPhoto, 2015". Автором виставки є Олександр Харват (організатор І Міжнародного конкурсу репортерської фотографії «LifePressPhoto, 2015», засновник рівненської фотостудії «У фарватері істин», член правління Національної Спілки фотохудожників України, заслужений художник  Міжнародної Федерації фотомистецтва, Посол Миру). (http://www.lim.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=370%3A-llifepressphoto-2015r&catid=13%3A2009-03-11-22-00-23&Itemid=13&lang=uk)

21 квітня відбулося відкриття Міжнародної виставки плакатів «Із життя українців у Польщі» під почесним патронатом Віце-маршалка Варміно-Мазурського воєводства, багатолітнього члена Польського Сейму Мирона Сича. На виставці представлено мовою плакатів (афіш) багатогранне життя українців у північній та західній Польщі. (http://www.lim.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=384%3A-q-q&catid=13%3A2009-03-11-22-00-23&Itemid=13&lang=uk)


Проректор з наукової та навчальної роботи ЛІМу Василь Миронюк провів переговори з Президентом Європейського університету Віадріна (Франкфурт-на-Одері) проф. Александром Воллем щодо подальшої співпраці між ЛІМом та університетом Віадріна.


Участь ректора ЛІМу проф. М. Янківа на 26 Економічному форумі, який проходив під  гаслом «Об’єднана чи розділена? Європа перед лицем майбутніх викликів» в м. Криниця-Здруй, Польща.


З 12 по 15 квітня 2016 року відбулася робоча поїздка до Федеративної республіки Німеччини керівника Українсько-німецького центру Львівського інституту менеджменту, проректора з наукової та навчальної роботи В. Миронюка. Програма була насиченою на зустрічі з представниками німецьких урядових та позаурядових інституцій, а також з  представниками ВНЗ Німеччини.


Завдяки зустрічі з німецькими партнерами, у Боні проведено консультації щодо подальшої реалізації програми  в рамках отриманого ґранту «Розбудова співпраці громадянського суспільства у країнах Східного партнерства», що фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини та здійснюється під егідою Німецької служби академічних обмінів (DAAD). (http://www.lim.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=375%3A2016-04-21-06-27-04&catid=56%3A2015-11-11-21-31-35&Itemid=170&lang=uk)


Завдяки престижній програмі МВА у Бізнес школі Львівського інституту менеджменту магістри бізнес-адміністрування проходили двотижневе стажування в Німеччині. Обов’язковим елементом їх перебування у ФРН в рамках МВА-програми було ознайомлення з менеджментом та маркетингом у провідних німецьких компаніях. Зокрема, студенти МВА під час цьогорічного двотижневого візиту відвідали німецькі підприємства та установи «Mercedes-Веnz», «Simona», німецький ландтаг у Нижній Саксонії, муніципалітети, електростанцію бурого вугілля у Ліппендорфі, Дюссельдорфську фондову біржу, Торгово-промислову палату у Лейпцігу та Трірі, біржу діамантів та дорогоцінного каміння, виставкові центри, зустрілися з представниками державних та місцевих органів влади, які відповідають за розвиток бізнесу. Також, під час поїздок проведено фахові тренінги та знайомство з економікою та культурою Німеччини.


Студенти Бізнес-школи Львівського інституту менеджменту, відвідали провідні вищі навчальні заклади та наукові установи Німеччини: Лейпцігський університет, Університет ім. Фрідріха Вільгельма у Боні, лабораторію експериментальних економічних досліджень, науковим керівником якої є лауреат Нобелівської премії проф. Рейнхард Зельтен), на кафедрі підприємництва Тріерського університету слухали лекцію проф. Йорна Блока на тему «Сімейне підприємництво у Німеччині та ЄС», Університет Біркенфельду, де ознайомились з концепцією «Зелених технологій», Інститут охорони навколишнього середовища та технічного права у м. Тріер, у Лейпцігському Центрі досліджень охорони навколишнього середовища ім. Гельмгольца дискутували щодо менеджменту у сфері охорони навколишнього середовища в ЄС.

Завдяки багаторічному успішному партнерству Львівського інституту менеджменту та Федеральної агенції з праці (Bunsdesagentur für Arbeit) у м. Кьольні (Німеччина) продовжено програму стажувань у Німеччині за участю наших студентів. (http://www.lim.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=369%3A-2016&catid=56%3A2015-11-11-21-31-35&Itemid=170&lang=uk)

Львівський інститут менеджменту святкує 25-річчя своєї освітньо-наукової діяльності.

4 вересня у Львівському інституті менеджменту відбувся Круглий стіл, присвячений 25-річчю заснування ЛІМу. Із вітальним словом виступив ректор ЛІМу, проф. М. Янків, який окреслив перспективи та майбутню стратегію розвитку бізнес-освіти в Інституті. (http://www.lim.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=331%3A-l25-25-r&catid=18%3A2009-03-17-14-33-22&Itemid=16&lang=uk)

 З 22 до 30 листопада у Львівському інституті менеджменту та Байротському університеті (Німеччина) відбувся Українсько-німецький семінар "Біженці та мігранти, як виклик для суспільства" з проблематики біженців та внутрішніх переселенців. (http://www.lim.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=376%3A2016-05-05-08-59-05&catid=56%3A2015-11-11-21-31-35&Itemid=170&lang=uk)

Під час семінару у Байроті ректор проф. М. Янків та проректор з наукової та навчальної роботи В. Миронюк мали зустріч з керівництвом Промислової палати Верхньої Франконії, було обговорено питання подальшої співпраці у сфері наукових досліджень та участі у спільних проектах.

25 листопада відбулося відкриття Виставки фотографій «Німеччина у моєму українському серці - DEUTSCHLAND IN MEINEM UKRAINISCHEN HERZEN», керівника Українсько-німецького центру Львівського інституту менеджменту Василя Миронюка. (http://www.lim.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=407%3Aq-q-&catid=56%3A2015-11-11-21-31-35&Itemid=170&lang=uk)

2017

Успішно пройдено акредитацію

2 березня 2017 року під головуванням Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич відбулося чергове засідання Акредитаційної комісії, на якому розглянуті питання та ухвалено рішення щодо акредитації магістерської програми у Львівському інституті менеджменту за магістерською спеціальністю:

0306 Менеджмент і адміністрування 8.03060101 Менеджмент організацій і адміністрування (за видами економічної діяльності),

1801 Специфічні категорії                  8.18010016 Бізнес-адміністрування.

(http://www.lim.lviv.ua/images/phocagallery/Rizne2017/LIM/akredytacia%202017.jpg)

У Львівському інституті менеджменту відбулися урочистості з нагоди завершення навчання і вручення державних дипломів магістрам за спеціальностями – «Бізнес-адміністрування» (МВА) та «Менеджмент організацій і адміністрування (за видами економічної діяльності)». Крім того, магістри напряму МВА отримали сертифікати про завершення навчання у Бізнес-школі Львівського інституту менеджменту.

Започатковано Програму навчання талановитої молоді із малозабезпечених сімей за кошти доброчинців. (http://www.lim.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=410%3A2017-01-04-10-16-58&catid=9%3A2009-03-11-21-57-49&Itemid=1&lang=uk)


Відбулася зустріч Ректора проф. М. Янківа з Президентом Бидгощського економічного університету докт. Кшиштофом Сікорою. Сторони обговорили важливі питання українсько-польської співпраці між двома партнерськими університетами. http://www.lim.lviv.ua/files/news2017/meeting.pdf


2018 р.

У Львівському інституті менеджменту відбулися урочистості з нагоди завершення навчання і вручення державних дипломів магістрам спеціальності «Менеджмент організацій і адміністрування (за видами економічної діяльності)».http://lim.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=423%3A-2018&catid=6%3A2009-03-11-21-56-57&Itemid=1&lang=uk


Виробничо-ознайомча практика в Німеччину для магістрів МВА-програми організовано і проведено під керівництвом проректора з наукової та навчальної роботи, керівника Українсько-німецького Центру Львівського інституту менеджменту, відомого знавця Німеччини – Василя Миронюка. http://lim.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=428%3A-2018-&catid=56%3A2015-11-11-21-31-35&lang=uk

Марині Шегері (Maryna Shehera) вручено ПОДЯКУ ЗА АКТИВНУ ГРОМАДСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ, ВИСОКІ УСПІХИ В НАВЧАННІ від Голови обласної державної адміністрації Олега Михайловича Синютки. http://lim.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=443%3A-2018&catid=9%3A2009-03-11-21-57-49&Itemid=9&lang=uk

Українсько-Баварський День вищої освіти в університеті Юліуса-Максиміліана м. Вюрцбург, де були запрошені викладачі та провідні науковці з України та Баварії. Взяли участь у конференції від Львівського інституту менеджменту проректор з наукової та навчальної роботи Миронюк В. М. та Ніколай Тойфель від Байротського університету, де виступили з доповіддю «Українсько-німецькі наукові екскурсії». Під час дискусії обговорювалися питання освітніх проектів та можливостей міжнародного співробітництва. http://www.lim.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=431%3A2018-07-03-13-44-13&catid=56%3A2015-11-11-21-31-35&lang=uk 


2019
Січень 2019 р. навчально-ознайомча поїздка студентів-магістрів
Львівського інституту менеджменту до Німеччини (19-31 січня).http://www.lim.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=444%3A-2019&catid=56%3A2015-11-11-21-31-35&lang=uk&Itemid=3

 

У Львівському інституті менеджменту відбулися урочистості з нагоди завершення навчання і вручення державних дипломів магістрам спеціальності «Бізнес-адміністрування» (МВА) та «Менеджмент організацій і адміністрування (за видами економічної діяльності)». Крім того, магістри напряму МВА отримали сертифікати про завершення навчання у Бізнес-школі Львівського інституту менеджменту. http://www.lim.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=451%3A-2019&catid=6%3A2009-03-11-21-56-57&lang=uk&Itemid=3


Відбулося відкриття Міжнародного семінару «ІТ-індустрія як рушій трансформацій у Центральній та Східній Європі» за участю міжнародних експертів ІТ-індустрії. http://www.lim.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=468%3A-2019&catid=56%3A2015-11-11-21-31-35&lang=uk&Itemid=2


2020


Урочистості з нагоди завершення навчання і вручення державних дипломів магістрам спеціальності «Бізнес-адміністрування» (МВА) та «Менеджмент організацій і адміністрування (за видами економічної діяльності)». Крім того, магістри напряму МВА отримали Сертифікати про завершення навчання у Бізнес-школі ЛІМу. http://www.lim.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=482%3A-2020&catid=6%3A2009-03-11-21-56-57&lang=uk


2021


Партнери:

Французские Альпы Каучсерфинг